Web Sitesi Nedir, Ne İşe yarar?

Web Sitesi Nedir, Ne İşe yarar?

Web Sitesi Nedir, Ne İşe yarar?

Web sitesi, Kişilerin ya da işletmelerin hedeflerine ulaşmayı sağlayacak adımları gerçekleştirmek için ihtiyaçları karşılayan hizmetlerin, ürünlerin ve fikirlerin geliştirilerek fiyatlandırılması ve hedef kitleye ulaşması için sayfa sayfa planlanarak sunulan yazılım ve tasarımların internet sisteminde yayınlanmasıdır.

Firmanızın faaliyetlerini, müşterilere sunduğunuz hizmet ve ürünleri kısaca tüm iş faaliyetlerinizi müşterilere sunmanızı sağlar. Özellikle iş yeriniz ile ilgili önemli ilan, kampanya ve duyurular diğer kesimlere ulaşarak geniş kitlelere ulaşmanızı sağlayacaktır. Küreselleşme ile birlikte hızla artan online alışveriş ile internet üzerinden alışveriş yapabilir, ürünlerinizi satabilirsiniz. Günümüz şartlarında bir web sitesine sahip olmak sizin vizyonunuzu belirleyecektir. Sitenizi ziyaret edenler böylelikle firmanız hakkında bilgi sahibi olup ürünleriniz ve hizmetlerinizi deneyim fırsatı elde edeceklerdir. Kısaca siteniz kurumsal kimliğiniz ile birleşerek anlam kazanacaktır.

Web sitesi Tasarımının Önemi

Web sitesi, tasarımını yaptırmak ve başarıya ulaşmak oldukça önemlidir. Sanal Piyasada yerini alamayan bir firma sektörün gerisinde kalacaktır. İdeal bir web tasarımı ile birlikte, Aynı şehirde bulunan Firma ve müşteri ayrı şehirlerde müşteri ile yakınlığı aynı seviyeye gelecektir. Web tasarımı yaptırmak Firmaya olumlu bir imaj kazandıracaktır. Bu sayede kampanyalarını paylaşabilecek, yenilik ve gelişmeleri müşterilerine bildirebileceklerdir. Basılı tanıtım araçlarına harcanan masrafı en aza indirecektir. Kolay ulaşılabilirliği sayesinde E-ticaret ile 7/24 para kazanma imkânı elde edilebilir.

  • Satış rakamları artacaktır.
  • Arama Motorlarında kolayca erişilebilecek ve müşteriler kolay ulaşabileceklerdir.
  • Pazarlama ve satış gelirleri artacaktır.
  • Profesyonel bir imaj olarak algılanacaktır.

Web sitesi İçeriği Nasıl Olmalı?

Web sitesi içeriği hazırlama oldukça dikkat ve özen isteyen bir iştir. İçerik olmazsa olmaz unsurdur. Site hakkında ve siteye değer katan en önemli alandır. İdeal bir içerik iyi bir makale olmalıdır. İçerik hazırlanırken sadece anahtar kelime ağırlıklı içerik hazırlanmalı, web’e eklenen içeriğin uzun süre kalacağı düşünülerek bütün dil bilgisi kurallarına uyulmalı ve dikkat edilmelidir. Profesyonelce hazırlanan bir içerik metini en az 300 kelimeden oluşmalı, metin çeşitli resimler ve videolar ile desteklenmelidir. Makale metni giriş gelişme ve sonuç mantığında yazılmalı, içerikte geçen anahtar kelime sayısı 4-5’i geçmemelidir. Tüm bu özelliklere göre hazırlanmış bir içeriğe sahip olmak sizi hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacaktır.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim