Pragmatik Reklamcılık Nedir?

Pragmatik Reklamcılık Nedir?

Pragmatik Reklamcılık Nedir?

Dijital reklamcılık sizce yalnızca online kanallar üzerinden mi gerçekleştirilmektedir? Geleneksel halde bildiğimiz reklamcılık ile teknolojiyi kullanarak bir yol almak daha sağlıklı olmayacak mı? Dijital reklamlar için harcanan bütçe ve emekler söz konusu olduğunda bazı açıklar verilebilmektedir. İşler aslında tam da hayal etmediğiniz gibi gidebilir. Pragmatik bakış açısı ise kişileri tam kalbinden vurmakta ve aranılanı ayaklarına sermektedir. Peki Pragmatik Reklamcılık Nedir? Aynı sayfaya bakmakta olan kullanıcıların farklı reklamlar görüyor olası pragmatik reklam olarak ifade edilmektedir. Dijital ortamda reklam kampanyaları hazırlanırken ihtiyaç duyulan her alanda uzman ekipler tarafından ihtiyaçlar giderilmektedir. Markaya en uygun noktada ve anında yayın yapılabilmektedir.

Pragmatik Reklam Modeli

Pragmatik Reklamcılık Nedir? sorusuna cevap verdikten sonra reklam modellerinden söz etmek daha doğru olacaktır. Verinin analiz edilmesi amacı ile teknolojiyi kullanmakta olan bu reklam anlayışı bu sayede medyaların satın alımlarının akıllı ve hızlı hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Markalar ya da mesajlaşma platformlarında yer alan geçmiş zamanlı etkinlikler bu şekilde yayınlanabilmektedir. Böylece istenilen anda da hedef kitleye ulaşılmaktadır.

Pragmatik Reklam Modelinin Sağladığı Faydalar

Bu reklam modeli pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir.

  • Çevrimiçi olarak yapılan reklamlarda manuel olarak teklif verme işlemi yazılımlar aracılığı ile yapılmaktadır. İş yükleri ve maliyetler de bu şekilde azalmaktadır. Maksimum dönüşüm sağlamakla görevli olan bu sistem aynı zamanda hem verimliliği hem de karı artırmaktadır.
  • İnsan gücünden daha verimli çalışmaktadır.
  • Yayın takibi imkanı elde edilmiş olacaktır.
  • Satın alma gerçek zamanlı olarak yapılacaktır.
  • Verilerin farklı kanallardan alınarak analizleri de yapılabilecektir. Reklam verenler bu sayede uygun hedeflerin oluşturulmasını sağlar ve doğru kitleye reklamlar oluşturulur.

Ne yazık ki dijital reklamların yüzde 54’lük dilimi kullanıcılar tarafından görülmemektedir. Bu kavramdan söz edildiğinde akla yeniden pazarlama kavramı geliyor olsa da satın alma yolculuğu bu şekilde hedeflenebilmektedir. Yeniden pazarlama ve CRM adı verilen görüntülü reklam ağı vasıtası ile verim artmakta ve sayede geliri de artırmak mümkün olmaktadır. Dijital medya için çok büyük bütçeler hazırlanıyor olsa da sizler de pragmatik reklamcılıkla binlerce yayın üzerinden hedeflediğiniz kullanıcılara anında ulaşma imkanı elde edebilirsiniz.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim