Neden Logo Tasarımı Önemli

Neden Logo Tasarımı Önemli

Neden Logo Tasarımı Önemli

Logo tasarımı, bir işletme ve firmaların kendilerini temsil edebilmeleri açısından önem arz etmektedir. Kaliteli logoya sahip olmak firmanın insanlar üzerinde bırakacağı etkiyi de belirlemektedir. Logonuz Kalitenizdir ve sizi temsil etmektedir. Gelişen internet teknolojisi ile birlikte internet kullanımı da yaygınlaşmıştır. Özellikle markanızın tanınması ve hedef kitlelere ulaşmasına imkân sağlamaktadır. Günümüz itibari ile bir Firma ve Markalaşma hedefi olan şirketin hala logo tasarımı konusunda önemli eksiklikleri vardır. İdeal bir Firma logosu direkt olarak müşterilere ve hedef kitleye hitap etmelidir. Piyasada bir işletmenin veya malın diğerlerinden farklı olduğunu kanıtlaması için tanıtıma ihtiyaç duyar, İyi bir tanıtım için mutlaka logoya sahip olmak gerekir. Örneğin bir mağazada aynı ürünün birçok çeşidinin olması insanların tercih etmelerini zorlaştıracaktır. Bu noktada iyi bir reklam ürünü olan logolar iyi bir seçenektir.

Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Her logo tasarımı, sektör ve biçim olarak birbirinden farklıdır. Ancak logo tasarım süreci her logo’da aynı işlemektedir. İlk adım etkin bir tasarım özeti oluşturulmalıdır. İdeal bir logo projesinde Müşteriye ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamak için sektörlerini ve sahip oldukları sorunları anlamak adına sorular yöneltilmelidir. Grafik tasarım süreci aşamasında müşteri ile hızlı ve etkili iletişim yöntemi olan telefon ile veya e-mail yoluyla iletişim sağlanır.

İkinci olarak Sektörle ilgili ve müşteri hakkında bilgi edinilmeli, Rakipler hakkında araştırma yapılmalıdır. İlham almak için müşterinin istediği tasarıma uygun kaynaklarla birlikte logo trendleri araştırılmalıdır. Kurgu aşamasında ise verilen bilgi ile yapılan araştırmalar sonucunda sketch çalışmaları yapılarak geliştirilir. Kabataslak oluşturulan çalışma tekrar gözden geçirilerek düzen oluşturulmaktadır. Tasarımın son aşamasında ise tasarım tamamlanıncaya kadar geçen sürede birkaç logo alternatifi seçerek sunulmalıdır. Gelen Öneriler ve istekler ile birlikte yeniden düzenlemeler yapılabilir.

Etkili Logo Tasarımı

Neden Logo Tasarımı Önemli

Neden Logo Tasarımı Önemli

Etkili ve özenli hazırlanan bir logo tasarımı mevcut müşterileri ve sektörünüzdeki rakiplerinizden farklı duruş sergilemenizi sağlayarak firmanızı ön plana çıkartır. Özenle tasarlanmış logolar şirket ve müşteriler ile arasındaki bağı duygusal olarak sağlamlaştırma imkânına sahiptir. Böylelikle oluşturmak istediğiniz marka kimliğinizin temellerini daha sağlam ve yenilikçi olarak atabilirsiniz. Bu sayede müşterilerinize ve sektörde daha fazla profesyonelce çalıştığınızı gösterme imkânı sağlayabilirsiniz.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim