Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nedir?

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nedir?

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nedir?

Mobil uyumlu web tasarımı nedir sorusu pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Bugün, her web sitesi sahibi, hayatında en az bir kez duyarlı tasarım, duyarlı tasarım veya mobil uyumlu web tasarımı duymuştur. Özellikle böyle bir web tasarımı isteyen firmalar Ankara web tasarım ajansı ile çalışır. Mobil uyumlu web tasarımlarının birçok avantajı vardır. Bu açıdan mobil uyumlu web siteleri, ucuz, yönetimi kolay ve kullanıcı deneyimini geliştiren SEO dostu web siteleridir.

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Ne Sunar?

Mobil optimize edilmiş web tasarımı, kullanıcı deneyiminin olumlu yönde etkilenmesini sağlar. Uyumsuz bir siteyi bir mobil cihazda ziyaret eden kullanıcılar, sitedeki resimleri ve metinleri çok karmaşık şekillerde görüntüleyebilir. Bu durum web sitesinin kalitesini doğrudan etkiler. Bir mobil cihazdan web sitenize gelen kullanıcılardan memnuniyetsiz çıkış, sizi ek reklam maliyetleri ve SEO ile ilgili olumsuz verilerle karşı karşıya bırakır. Bir web sitesinin hemen çıkma oranı, arama sonuçlarındaki sıralamasını doğrudan etkiler. Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web sitesinde gezinme, kullanıcılara yüksek kaliteli bir deneyim sunar. Web siteleri, bu deneyime sahip kullanıcılar için ziyaret edilebilir olarak işaretlenir. Bir siteye gelen kullanıcıları ve kullandıkları cihazları incelediğinizde, bir mobil cihazdan erişim görüntülendiğinde sitede değişiklik yapma zamanının geldiğini anlayabilirsiniz.

Mobil Uyumlu Web Tasarımının Avantajları

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nedir?

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nedir?

Mobil uyumlu web tasarımı pek çok avantaj sunar. Kullanıcı deneyimini geliştirirler ve kullanıcılar web sitenizde kolayca dolaşabilirler. Mobil için optimize edilmiş web siteleri ucuzdur. Maliyet, bir web sitesi veya mobil uygulamadan daha düşük ve daha uygun olduğu için, web sitesi sahipleri ve web tasarım ajansları, mobil uyumlu web siteleri tasarlama çabalarını hızlandırmıştır. Mobil cihazlar için optimize edilmiş web sitelerinin iyi bir şekilde hazırlanması sayesinde, istisnai durumlar dışında bir mobil site gerekli değildir. Mobil uyumlu web siteleri, arama motorları tarafından önerilen sitelerdir. Tüm arama motorları, özellikle Google, duyarlı düzenleri daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağladığı için arama motoru sayfalarını daha yüksek sıralar. Ayrıca bunlar, cihazın boyutlarına yanıt veren ve aynı URL’nin tek web sitesi olması için şeklini değiştirerek uyum sağlayan tasarımlardır. Böyle bir hizmetten yararlanmak için ise Ankara web tasarımı ajansından destek alabilirsiniz.

 

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim