Kurumsal SEO Hizmeti

Kurumsal SEO Hizmeti

Kurumsal SEO 

Kurumsal SEO hizmeti dijital ajansların yahut SEO ajanslarının kurumsal firmalara verdiği müşavirlik hizmetidir. SEO danışmanlığı, kurumsal internet sitelerinin Google ilkin olmak suretiyle arama motorlarında üst sıralarda listelenmesi hedefiyle uygulanan çalışmalardır.

Kurumsal SEO hizmeti günümüzde marka ve işletmeler için esas gereksinimlerdendir. Çünkü; bir mahsul yahut hizmet üretip bunu gaye kitlesiyle buluşturmak bütün şirketlerin esas amacıdır. İnternet üzerinden uygulanan ticaret hacimlerine bakıldığında dahi SEO’nun önemi kolaylıkla anlaşılacaktır.

Kurumsal SEO Hizmeti Nedir?

Öncelikle SEO nedir? Sorusuna yanıt verelim. SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltılmış durumu olup arama motoru optimizasyonu manasına gelir. SEO internet sitelerinin arama motorlarında uygulanan aramalarda daha iyi neticeler elde yapabilmesi hedefiyle uygulanan ıslah çalışmalarıdır. SEO’yu tam manasıyla kavramak için ilk olarak Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarının çalışma prensibini bilmek lazım olur. Arama motorlarında kullanıcılar belli kelimelerle arama yaparlar. Bu kelimelere anahtar sözcük adı verilir. Yapılan aramalar neticesinde dahi arama motoru kullanıcıya birtakım internet sitesini sıralar. Arama motoru, kullanıcıya yazdığı anahtar kelimelerle ilgili olarak en ilgili internet sitelerini sıralamaya çalışır ki; kullanıcı en kısa sürede istediği içeriğe erişebilsin. Yani arama motorlarının bütün algoritması kullanıcıya tam aradığı internet sayfasını göstermektir.

Şimdi de işin öteki yönüne bakalım; şirketlere. Şirketler mahsul yahut hizmet üretip bunları pazarlamak hedefiyle kurulur ve kesin hedefleri daha çok şahsa erişmektir. Google’ın açıkladığı istatistiklere göre günde Google’dahi ortalama 3.5 Milyar arama uygulanmaktadır ve bunların büyük bir alanı bir mahsul yahut hizmetle alakalıdır. Dijital dünyada varlık göstermenin bu kadar mühim olduğu bir dönemde arama motorlarında listelenememek şirketlerin büyük bir piyasası kaçırdığı manasına gelir. Bu yüzden SEO hizmeti marka ve şirketler için önemli ehemmiyet taşır. SEO hizmetiyle şirketlerin internet sitelerin internet sitelerinde lüzumlu optimizasyon ve ıslah çalışmaları yapılır. Böylece daha çok arama neticesinde kurumsal internet siteleri sıralama kazanabilmektedir.

Kurumsal SEO Neden Önemlidir?

İnternetin ve internet ağına bağlanan cihazların yaygınlaşmasıyla beraber dünya süratli bir şekilde değişmeye başladı. Bu süreçte pekçok sektör dijitalleşti, haberleşme kanalları arttı ve buna tabi olarak hem mahsul üstelik hizmet pazarları küreselleşti. Ürettiğiniz bir mahsul yahut hizmeti bugün dünyanın değişik ülkelerine kolaylıkla satabilir, diğer bir kıtadan kolaylıkla mahsul temin edebilirsiniz. Tabi bütün bu görünürlüğün sağlanabilmesi için şirketlerin dijital dünyada varlık göstermesi lazım olur. Özellikle internet sitesi üzerinden e-ticaret yapan, hizmet yapan yahut marka bilinirliğini çoğaltmak talip firmaların arama motorlarında iyi neticeler elde yapabilmesi kritik öneme sahiptir. Bu bağlamda SEO hizmetinin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Markanın bilinirliğini artırır
Üretilen mahsul yahut hizmetin satım sayısını yükseltir
Potansiyel müşteri kitlesine ulaşmayı kolaylaştırır
Google Ads gibi tanıtım maliyetlerini düşürür
Web sitelerinin doğal olarak üst sıralarda çıkmasını sağlar
Sektördeki bilinirlik ve Pazar payı yükselir.

SEO Hizmeti Veren Firmalar

Kurumsal SEO Hizmeti

Kurumsal SEO Hizmeti

SEO hizmeti yahut SEO danışmanlığı, epey ayrıntı talip karmaşık bir çalışmadır. SEO çalışmalarında internet sitesinin arama motorlarına ahenkli duruma getirilmesi gerektiği gibi internet sitesinin kullanıcı arkadaşı bir yapıya dahi kavuşması sağlanmalıdır. SEO çalışmaları yalnızca internet site özelinde yapılmaz. Ayrıca internet sitesi dışında dahi site dışı SEO adı verilen çalışmaların yapılması lazım olur.

Biz Namlı Medya olarak Ankara’dahi SEO hizmeti yayınlayan ilk ve lider firmalardan biriyiz. Birlikte çalıştığımız marka ve işletmelere profesyonel SEO hizmeti sunmaktayız. Şimdiye kadar değişik sektörlerde etkinlik gösteren firmalara kurumsal SEO hizmeti sunduk. Bu süreçte markaların kurumsal kimliklerine elverişli dijital stratejiler belirledik ve bunları yaşama geçirdik. Tüm kurumsal SEO ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilir, mevzu ile ilgili ayrıntılı bilgi temin edebilirsiniz.

Kurumsal SEO Çalışmalarını Nasıl Yapıyoruz?

SEO çalışması ince detaylardan meydana gelen kapsamlı bir çalışmadır. SEO çalışmalarımızda ilk olarak internet sitesinin gaye KPI’larını (Temel Performans Göstergesi) belirleyip strateji ve planlamayı o amaçlar tarafında çiziyoruz. Burada asıl hedeflenen mühim nokta toplam doğal trafiğin artırılması kadar bu yükselişin gaye KPI’lara göre gerçekleştirilmesidir. Çünkü; SEO’dahi doğal trafik kadar bu trafiğin geri dönüş oranı dahi önemlidir.

SEO çalışmalarını iki aşamada gerçekleştiriyoruz. Bunlar; site içi SEO çalışmaları ve site dışı SEO çalışmaları şeklindedir. Site içi SEO çalışmalarında internet sitesinin sahip olduğu sayfaları, bu sayfaların içeriklerini ve sitenin kullanıcı yönünden aşikar kısımlarını optimize ediyoruz. Site dışı SEO çalışmalarında şayet internet sitesinin yahut markanın bilinirliğini, otoritesini artıracak optimizasyonlar yapıyoruz.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim