İyi Bir Web Tasarımı Nasıl Olur?

İyi Bir Web Tasarımı Nasıl Olur?

İyi Bir Web Tasarımı Nasıl Olur?

İyi bir web tasarımı nasıl olur sorusunun cevabını Ankara web tasarım ajansları sağlar. Web tasarımı, internet ortamında kişiliğin veya kurumsal kimliğin tanıtılması için en önemli noktalardan biridir. Web sitesi, resim, ses, video ve metin gibi araçlar kullanılarak oluşturulan sayfaları düzenler ve oluşturur. İnternetin birçok yerde yaygın olarak kullanılmasından dolayı internet ve özellikle web tasarımı sanal dünyadaki reklamcılık için çok önemli hale gelmiştir. Web tasarımı, internet tarayıcıları aracılığıyla erişilebilir olduğu için HTML diline sahiptir. Bu nedenle etkili web tasarımı için uzman desteği almak mantıklıdır. Özenle hazırlanmış bir web sitesi sayesinde istenilen hedef kitleye ulaşmak mümkündür.

Web Tasarımında Estetiğin Önemi

Ürünler, insanların günlük yaşamlarına entegre edildiklerinden ve refahları üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olduklarından, estetik açıdan hoş olmalıdır. Bu açıdan tasarımın ilk ve vazgeçilmez unsuru ana sayfadır. Ziyaretçilerin dikkatini web sitenize çekebilmek ve sayfada daha uzun süre kalabilmek için ana sayfanızın ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap eden alakalı içeriğe sahip olması, düzenli bir yapıya sahip olması ve kolay okunabilmesi gerekir.

Web Tasarımında Ana Sayfanın Düzeni

İyi Bir Web Tasarımı Nasıl Olur?

İyi Bir Web Tasarımı Nasıl Olur?

Ana sayfa düzeninde olmazsa olmaz unsurlar vardır. Bu açıdan logo, sayfa yüklendiğinde ziyaretçilerin dikkatini çekebilecek ve siteye girişin bir sembolü olarak sayfanın sol üst veya üst orta kısmına yerleştirilmelidir. Başlık ve açıklama ise şirketinizin ne yaptığını ve ziyaretçiye ne vaat ettiğini açıklamalıdır. Ayrıca ana sayfanıza oraya yönlendiren bir başlık, açıklama ve düğme koymalısınız. Bunun yanı sıra logonuzu ve başlığınızı tamamlayan yüksek kaliteli bir görsel markanıza değer katar. Bu, ürününüzü veya hizmetinizi temsil eden bir resim, teklifinizin etkisini gösteren bir resim, bir fotoğraf veya ekibinizin bir resmi olabilir. Ancak bu görüntünün yüksek kalitede ve çözünürlükte olduğundan emin olmanız gerekir. Gezinme menüsü ise sitenizin ziyaretçilerine nerede olduklarını gösterir. Sayfanın üst kısmına, logonuzun ve başlığınızın hemen altına bir gezinme menüsü yerleştirmeyi unutmamalısınız. Tüm bunları yapmak ise büyük bir özen gerektirdiği için ise Ankara web tasarımı ajanslarından yardım almanız sizin yararınıza olur.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim