Google için SEO Faydaları"

Google için SEO Faydaları

Google için SEO Faydaları

Google SEO çalışması bir büyüme stratejisinin parçasıdır. Temel olarak SEO, satışları büyütmek ve arttırmakla ilgilidir. Talep artacak, talep tekrar satışa dönecek, satışlar tekrar büyüyecek, hizmet veya ürün kalitesi daha iyi olacak ve bu sayede web sitenizin ziyaretçi sayısı da artacaktır. Dolayısıyla SEO, satışları artırmanın en önemli yollarından biridir. Temel olarak, SEO kullanıcı içindir. Web sitenizi ziyaret edecek ziyaretçiler için bir SEO araştırması yapılmalıdır. Bu nedenle en temel fayda, kullanıcı deneyimini olumlu hale getirmek yani kullanıcı deneyimini iyileştirmek olacaktır. Kullanıcılar orijinal içeriği görecek ve SEO çalışmasından çok daha memnun kalacaklardır. Bu çalışma ile sayfanın tasarımı yani sayfa metni, makaleler, bloglar, ürün açıklamaları ve hizmet hikayeleri kullanıcının ihtiyaçlarına göre şekillendirilecektir.

Google’da Üst Sıralarda Olmak Neden Önemlidir?

Google’da iyi bir sıralama, görünürlük ve marka bilinirliği için önemlidir. Bir hizmet veya ürün hakkında bilgi almak veya satın almak için bir pazarlama kanalına dahil olmanız gerekir. Çünkü Google’da zirveye çıkmadan algınızı ortaya koyamazsınız. Satın almak isteyenlerin önüne kendinize bir sergi açar gibi koyamazsınız. Çünkü her şeyin uyumlu ve kurala uygun olması gerekir. Bu açıdan Google SEO çalışmaları önemlidir. Bu sayede web sitenize daha çok trafik çekebilir ve işlerinizi büyütebilirsiniz.

SEO ile İş Nasıl Geliştirilir?

Google için SEO Faydaları"

Google için SEO Faydaları

SEM ve SEO yatırım getirilerinizi optimize etmeye değer ve yüksek performanslı olan anahtar kelimeler bulmanıza yardımcı olur. Organik trafiğinizin artmasını beklemek yerine bir AdWords kampanyası başlatabilirsiniz. Bu şekilde, kullandığınız anahtar kelimeler arasında potansiyel olarak ilginç kelimeleri belirleyebilirsiniz. Google ADS ile dönüşüm sağlayan kelimeleri belirleyebilir ve onlara odaklanabilirsiniz. Zaman kaybetmeden organik trafik ziyaretçileri ile hem trafiğinizi hem de gelirinizi artırabilirsiniz. Ancak, hedeflediğiniz anahtar kelimeleri bulmayın ve SEO araştırması yapmaya başlamalı ve kesinlikle o kelimeler için AdWords bütçenizi kesmemelisiniz. Bu açıdan o kelimeleri hedeflemeye devam etmelisiniz. Çünkü Google SEO çalışmaları kalite puanını artırır ve Google ADS kampanyalarına yardımcı olur. Bu, kampanya başına genel tıklama başına maliyetinizi düşürür ve başarı şansınızı artırır.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim