Google Adwords Nedir?

Google Adwords Nedir?

Google Adwords Nedir?

Adwords son yıllarda adını sıkça duyduğumuz kavramlardan bir tanesidir. Google tarafından sağlanan ve internet reklamlarına olanak tanıyan bu sistem dijital pazarlama sektörü açısından en önemli reklam aracıdır. Google dünyada en geniş reklam network’üne sahip arama motorudur. Bu aracı ile birlikte potansiyel müşteriler elde edilebilmekte ve satış hacminde artış meydana gelebilmektedir. Aynı zamanda sadece dakikalar içerisinde reklamlarınız hedef kitlenize de sunulacaktır. Adwords tarafından sunulan pek çok avantaj söz konusudur. Bu avantajları maddeler halinde sıralayalım.

  • Hedefleme yeteneği sayesinde hizmet ya da ürününüzü arayan kişilere doğrudan reklamlarını gösterebilirsiniz. Reklamlar noktasında koyacağınız hedefler dönüşüm oranlarınızın artmasına sebep olacaktır.
  • Diğer avantaj Google tarafından belirlenmiş olan bir bütçe kısıtının olmamasıdır. Dilediğiniz bütçe ile bu arama motoru üzerinden reklam verebilir ve performans takibini de rahat bir şekilde yapabilirsiniz.
  • Geleneksel pazarlamanın dijital pazarlamaya evrilmesinin sağladığı en büyük yararlardan bir tanesi de ölçümleme olacaktır. Google reklamlarına yapmış olduğunuz yatırımların bu sayede performansı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Google Adwords Nedir?

Google Adwords Nedir?

Sistem aynı zamanda reklam veren müşterilere etkin bir şekilde ulaşmanın bir başka yoludur. Uygulama, video, görüntü ve arama ağı reklamları bu sistem üzerinden yayınlanabilmektedir. Hedef kitle tarafından görüntülenmesini istediğiniz reklam bariyerlerinde herhangi bir ücret kaybı da meydana gelmemektedir. Ücretlendirme müşterinin reklamı görüş tıklaması ile birlikte olacaktır. Değişen Google algoritmaları sebebi ile üst sıralarda yer almanın pek çok koşulu vardır. Bunlardan bir tanesi de tıklama başı maliyetler olacaktır.

Google Adwords kullanıcı deneyimlerinin etkin bir şekilde ortaya konabilmesi amacı ile 1-10 arasında anahtar kelimeler verilmeli ve bu sayede kalite puanları artırılmalıdır. Şayet bir kullanıcı arama motorunda bu anahtar kelimeleri görpü tıkladığında rakiplerin puanları ile çarpılma sonucunda bir nevi açık artırmaya tabi tutulursunuz. Google tarafından tüm reklam sahipleri bu sıralamaya girmektedir. Kalite puanlarının belirlenmesinde ise tıklama oranları, anahtar kelimenin reklam ile ne kadar alakalı olduğu, kolay gezilebilir olup olmadığı gibi pek çok faktör etkili olmaktadır. Sizler de Adwords ile birlikte reklam verebilir ve hedef kitlenizi kendinize çekebilirsiniz.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim