Facebook Pixel Kurulumu

Facebook Pixel Kurulumu

Facebook Pixel Kurulumu ve bu kavramın ne ifade ettiği pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu kavram ile ifade edilen basit hali ile Java Script kod parçası olmaktadır. Kullanıcılar tarafından Facebook Business Manager adı altında verilen reklamların kullanıcılar nezdinde ne kadar etkin oldukları bu araç vasıtası ile analiz edilmektedir. Facebook reklamlarının Facebook Pixel kodu vasıtası ile performans takibi sağlanmaktadır. Bu sayede dönüşümler yakından takip edilebilir. Reklam optimizasyonu bu araç vasıtası ile yapılabildiği gibi hedef kitlelere de kolay bir şekilde erişilebilmektedir. Reklamların doğru hedef kitle tarafından görülüp görülmediği de yine bu araç tarafından belirlenebilmektedir.

Facebook Pixel Oluşumu

Facebook hesaplarına giriş yapılması ile birlikte www.facebook.com/manage adresine giriş sağlanmaktadır. Daha sonra ise Facebook Reklam menüsüne girilmektedir. Pikseller sekmesinde tıklanarak kod oluşturulmaktadır. Bu noktadan sonra karşınıza piksel oluştur butonu çıkacaktır. Sonrasında ileri dendiğinde işlemler de böylece kolay bir şekilde ilerlemiş olur. Kod oluşmuş demektir. Ayrıca bu pixellerin siteye eklenmesi için de 3 yöntem bulunmaktadır. Kodlar manuel olarak yüklenebilmektedir. Alışveriş kategorisi tercih edildiğinde facebook sabit kodu sizlerin belirlemiş olduğu parametreler vasıtası ile belirlenmektedir. Oluşturulan bu kodların facebookpixel sabit kodu içerisinde “fbq alanına yapıştırılması gerekir.

Facebook Reklamlarının Ölçülmesi

Yayınlanan reklamlar ile etkileşime geçen kişilerin belirlenmesi, reklama kimlerin tıkladığı gibi özellikler bu dönüşümleri kapsamaktadır. Kullanıcıların etkileşim sonrasında gerçekleştirdikleri eylemleri sizler de takip edebilirsiniz. Yine takip gerçekleştirilirken tablet, cep telefonu, bilgisayar gibi farklı cihazlar da kullanılabilmektedir. İnternet sitesi içinde yer alan sonuç sayfaları, ödeme sayfaları, ödeme adımları gibi özellikler de entegre edilebilmektedir. Reklamların yayınlanmış olduğu süreler dahilinde kullanıcı dönüşümleri de hedef kitleye dayanılarak yapılabilmektedir. Yine hedeflerin belirlenmesi, bir değerlendirme yapılması sonrasında potansiyel müşteriler de dönüşümler için cihazlar arasında geçiş yapabilmektedir. İletişim formlarının doldurulması, alışveriş işlemlerinin gerçekleştirilmesi gibi eylemlere bağlı olan en yüksek kişiler tarafından görüldüğüne dair emin olmak gerekiyor. İnternet sitelerini ziyaret eden kişilerin yeni hedefler belirlemesi de bu yolla olabilmektedir.

İşlemlerin tamamlanması sonrasında kodları takip edebilirsiniz.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim