E -Ticaret Web Sitesi

E -Ticaret Web Sitesi

E -Ticaret Web Sitesi

Küreselleşme ile birlikte İnternet teknolojisinin hızla gelişmesi sayesinde E –Ticaret daha çok gündeme gelmiştir. Hızla yayılan çevrimiçi alışveriş alışkanlıklarının ortaya çıkması tüketicilere sunulan alternatifler sayesinde hem tüketiciler hem de işletmeler tarafından daha ön plandadır. Özellikle işletmeler tarafından web ve sosyal ağ sitelerini değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte tüketici istekleri yönünde geliştirmektedir. Nitekim piyasa içerisinde özgün ve başarılı olma hedefi olan işletmeler E- Ticaret web sitesi kullanımını büyük ölçüde tercih etmektedir. E-Ticaret işletme performansının geliştirilmesi amacıyla bilgisayar ağları yardımıyla yürütülen bir ticaret sistemidir. Bu sistem sayesinde işletmeler kar marjlarını arttırarak piyasadaki payını yükseltmekte ve müşteri hizmetlerini sağlayarak dağıtım kollarını geliştirmektedir.

 Başarılı Bir E –Ticaret Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Ticari faaliyetleri arttırmak için iyi bir e-ticaret Web sitesi kapsamına sahip olmak gerekmektedir. Ticarette satış kanallarını arttırmak için kullanılan E –Ticaret yöntemi kullanımı zamanla artmaktadır. İyi bir E-Ticaret sitesinde olması gereken 6 önemli özellik;

  • Mobil Uyumlu bir tasarıma sahip olmalı
  • Site içi arama özelliklerinin güçlü ve yeterli olması
  • Güvenlik Sertifikası ile desteklenmeli
  • Ödeme Seçeneklerinin çeşitliliği
  • Kampanya seçenekleri
  • Güçlü SEO alt yapısına sahip olmalıdır.

E –Ticaret’te Web ve Sosyal Ağların Pazarlama unsuru olarak kullanılması

E -Ticaret Web Sitesi

E -Ticaret Web Sitesi

Yenilikçi teknoloji ve kullanıcıların tercihleri ile birlikte internet kullanımının artması tüketicilerin satın alma seçeneklerini değiştirerek çeşitli markalara ulaşmasını sağlamaktadır. Bu noktada süreci değerlendirme fırsatını elde edemeyen firmalar yeni fırsatlardan yararlanamayarak müşterilerle çevrimiçi olarak etkileşim ve iletişimde bulunamadıkları için markalarına kitle kazandıramayarak potansiyellerini kaybetmektedirler. Ticari olarak faaliyette bulunan işletmelerin sundukları ürün ve hizmetlerin sanal ortamda sergilenmesi ile birlikte e-Ticaret web sitesi çalışmalarına ilgi artmıştır. Bu sayede E-Ticaret Web siteleri ile Ürün ve hizmet tanıtımı, satış, dağıtım, pazarlama ve ödeme işlemleri sanal ortam üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sistemin düzenli şekilde işlemesi ve rakiplerden daha avantajlı duruma getirilmesi önemlidir. Dolayısı ile bir ticari web sitesinin kullanım kolaylığı, işlevselliği, kullanıcı dostu olması ve yenilikçi tasarımları bünyesinde barındıran özelliklere sahip olması tercih edilmektedir.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim