Doğal SEO Çalışması Nedir?

Doğal SEO Çalışması Nedir?

Doğal SEO Çalışması Nedir?

SEO çalışması farklı alanlarda yapılabilir. SEO, ‘Search Engine Optimization’ ifadesinin kısaltmasıdır. Türkçe karşılığı ise ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ şeklindedir. SEO çalışmaları, internet projelerini belirli kurallarla arama motorlarına uygun hale getirir ve böylece web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlar. SEO ile web siteleri başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında daha görünür hale gelir ve trafiklerini arttırır. Bu açıdan site içi ve site dışı olmak üzere iki tür çalışma bulunmaktadır.

Site İçi SEO Nedir?

Site içi SEO çalışması, web sitenizin her sayfasını en küçük ayrıntısına kadar optimize eder. Bu açıdan onu arama motoru için optimize edilmiş içerikle donatır. Sektörünüzü, hedef kitlenizi, anahtar kelimelerinizi ve web sitenizi analiz ederek organik trafiğinizi olabildiğince artırmak için site içi SEO önemlidir. Özellikle başta Google olmak üzere Yandex ve diğer tüm arama motorlarında üst sıralarda yer almayı hedefleyenlerin yapması gereken bir çalışmadır. Web sitesinde yapılan tüm çalışmaların sonucunda optimize edilmiş, yüksek kaliteli kod kullanan bir web sitesi, müşteri tabanınızı ve iş potansiyelinizi artıracaktır. Ayrıca, SEO’nuzun yerinde olması, işletmenizi tanıtmak için yapacağınız diğer eylemleri en aza indirir. Yüksek kaliteli bir site olduğu ve aramalarda iyi optimize edildiği için müşteriler tarafından fark edilmek, size ürün ve hizmetlerinizi ilk elden görme fırsatı verecektir.

Site Dışı SEO Nedir?

Doğal SEO Çalışması Nedir?

Doğal SEO Çalışması Nedir?

Site dışı SEO çalışması, web sitesi dışında gerçekleşen tüm etkileşimleri ve paylaşımları içerir. Bu çalışma aynı zamanda internet projelerinin popülaritesinin ve ününün artması olarak da görülebilir. Site dışı SEO, özel dikkat gerektiren çok hassas bir konudur. SEO çalışmalarında en büyük hataların yapılmasının ve web sitelerinin Google’dan nasıl silineceğinin başlıca nedenleri arasında Google’ı aldatmak için site dışı yayınların gösterilmesi mümkündür. Doğallıktan uzak ve tipik olarak insan yapımı olan site dışı işler, bugün olmasa bile yakın gelecekte sitenizi riske atacaktır. Google, bu sahte paylaşımları tespit etmek için büyük çaba harcar. Bundan dolayı site dışı SEO çalışmaları yaparken alanında uzman birinden yardım almak gerekir.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim