Backlink Satın Alma Zararlı Mıdır?

Backlink Satın Alma Zararlı Mıdır?

Backlink Satın Alma Zararlı Mıdır?

Backlink satın alma Google tarafından önermemektedir. Ancak bu satın alamayacağınız anlamına gelmez. Satın alabilirsiniz, fakat son derece dikkatli olmalısınız. Örneğin, bir backlink değişimi ile bir iş ortaklığı başlatabilir veya bir iş ortağının web sitesinden geri bağlantılar alabilir ve yardım için satabilirsiniz. Buradaki en önemli soru, ödeme yaparak aldığınız bir backlinkin nerede olduğudur. Satın alma işlemi yaparken söz konusu web sitesinin yüksek ve güvenilir otoritesine dikkat ederek Google’ı rahatsız etmeden backlink alabilirsiniz. Dikkatli olunabilecek nadir alımların yanı sıra bilinçsiz alımlar da vardır. Rastgele satın alınan geri bağlantılar, Google’daki varlığınızı riske atar. Örneğin tek seferde yüzlerce backlink satın alabileceğinizi ve çok sayıda link ile sıralamalarınızı yükseltebileceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak bu yönlendirmeler güvenilmeyen web sitelerinden gelir.

Backlink Nasıl Alınır?

Backlink satın alma, diğer sayfalardan web sitenize verilen bağlantı işlemlerini içerir. Geri bağlantı sayısı, sitenizin popülerliğinin veya öneminin bir göstergesidir. Backlink, SEO için önemlidir. Çünkü bazı arama motorları, çok sayıda kaliteli geri bağlantıya sahip sitelere daha fazla kredi verir ve onları tek bir sorgu için sonuç sayfalarında diğerlerinden daha alakalı görür. Arama motorları bir web sitesinin anahtar kelimeyle alaka düzeyini hesaplar. Bunu yaparken ise o siteye verilen kaliteli bağlantıların sayısını göz önünde bulundurur. Bu yüzden sadece gelen bağlantıları almamalıyız, önemli olan gelen bağlantıların kalitesidir. Web sitenize yapılan kötü amaçlı geri bağlantıları engellemek için Google Reddetme aracını kullanabilirsiniz.

Backlink Neden Alınır?

Backlink Satın Alma Zararlı Mıdır?

Backlink Satın Alma Zararlı Mıdır?

Backlink, ziyaretçiler ve web sitesi sahipleri için farklı anlamlara ve farklı faydalara sahiptir. İnternette gezinirken ziyaretçinin ilgisini çekebilecek farklı web sitelerini keşfetme ve aradıkları konu hakkında daha fazla bilgi bulma avantajı sunar. Web sitesi sahipleri için bu, farklı web sitelerinde önerildiklerinde yeni ziyaretçiler edinme imkanı yaratır. Bildiğiniz gibi, bir web sitesinin arama motorlarında konumlandırılması, kaliteli geri bağlantıların sayısı ile doğrudan bağlantılıdır. Bundan dolayı pek çok web sitesi sahibi backlink satın alma hizmetinden yararlanır. Bu açıdan birçok farklı backlink çeşidi vardır. Bu doğrultuda yapmanız gereken, ihtiyacınıza uygun bir backlink seçmektir.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim