Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerinin görünürlüğünü arttırmak için web sitelerini, arama motorlarına uygun hale getirmek demektir. Bu işi yapanlara SEO uzmanı denmektedir. Anahtar kelime kullanımı, arama motoru optimizasyonu için en önemli unsurlardan biridir. Kişinin aradığı konu ve o konu ile birlikte kullandığı kelimeleri, web sitesi için yazarken, kullanımına dikkat edilmelidir. Böylece web sitesi arama yapıldığında en üstlerde çıkacak ve daha geniş bir kitleye ulaşabilecektir. Sitenin ziyaret edilmesinin yanı sıra takip edilmesini ve siteye giriş yapan ziyaretçilerin daha fazla vakit geçirmesini sağlamak amaçlanmaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı Olmak İçin Ne Gereklidir?

SEO uzmanı olmak için resmi bir belge zorunluluğu bulunmamaktadır. Meslekte profesyonel olabilmek tecrübe ile gerçekleşmektedir. Tecrübe size uzmanlığı aynı zamanda arama motoru optimizasyonu konusunda başarıyı getirmektedir.

Arama Motoru Uzmanında Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO uzmanları genellikle; anahtar kelime seçiminde yanlışlıklar yapabilmekte veya site ile alakasız anahtar kelime kullanımında bulunabilmektedir. Bunun sebebi ise iyi bir araştırma yapılmamış olması ve tecrübe eksikliğidir, yanlış bir başlık kullanımı, en çok yapılan hatalardan biridir. Yazı ile alakasız yazı başlığı veya sayfadaki başlığın boş bırakılması da yapılan diğer hatalardır. Bu yüzden arama motoru optimizasyonu uzmanının anahtar kelime kullanımını iyi bilmesi gerekmektedir. Çünkü bu, web sitesinin en başta çıkmasına sebeptir. Bunun için ise uzmanların sabırlı olması ve pazar araştırmasını iyi yapabilmesi gerekmektedir. Aynı içeriğe sahip web sitelerinin ne yapmış oluğunu bilmek uzmana bir artı kazandıracaktır. Ayrıca bu kişilerin zaman yönetimini iyi bilmesi gerekmektedir, işleri zamanında yetiştirebilmek ve müdahale konusunda zamanlamayı doğru yapması gerekmektedir. Bunun yanı sıra SEO uzmanları iyi bir planlamacı olmalı ve organizasyonu iyi yapacak yeteneğe sahip olmalıdır. İyi bir araştırmacı olmasına ek olarak özellikle hedef kitleye nasıl yaklaşabileceğini bilmeli ve konu ile ilgili araştırmalar yapmalıdır. SEO uzmanlarının özgün olması da çok önemlidir. Çünkü intihal SEO uzmanlığındaki olmaması gereken unsurlardan biridir. Problemleri tanımalı buna yönelik araştırmalar yapmalı ve çözüm yolları bulabilmelidir. İyi bir sözlü ve yazılı iletişime sahip olması gerekmektedir. Kullandığı yazı diline hakim olmalıdır. Bir okulu veya eğitim yeri olmamasına rağmen bu bir süreçtir, zaman ilerledikçe tecrübe ile beraber iyi bir uzman olunabilmektedir.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim