Ankara Web Tasarım

Ankara Web Tasarım

Ankara Web Tasarım

Piyasada pek çok sektör bu gün rekabet içinde faaliyetlerine devam etmektedir. İnternet kullanımının gelişmesi ile birlikte pek çok firma da internetin gücünden yararlanmak için web tasarımı sahibi olmak istemektedir. Ankara Web Tasarım hizmeti veren firmalardan bir tanesi olarak, firmanızın tanınması, ürün ve hizmetlerinizin daha geniş kitlelere ulaşması, müşteri potansiyelinin artması gibi amaçlarla sizler için kurumsal web siteleri tasarlıyoruz. Tasarımların yazılıma dönüşmesi olarak da ifade edebileceğimiz bu uygulamada önemli olan pek çok kriter bulunmaktadır. Web tasarımı kendine has dinamikleri ile ister e-ticaret, ister kurumsal ister şahsi web siteleri, bloglar vb. pek çok iletişim kanalının düzen, renk, grafikler, fontlar, içerik vb. kriterle dikkat edilerek tasarlanması sürecini ifade etmektedir.

Ankara Web Tasarım firması olarak hedefimiz kullanıcı dostu sitelerin oluşturulmasıdır. Web siteniz sizlerin imajı ile ilgilidir. Potansiyel müşterilerin sizlere, ürün ve hizmetlerinize güvenebilmesi için dijital ortamda dik bir duruş sergilemeniz gerekiyor. Örneğin bir işletmeniz var ve potansiyel müşteri arama motoru üzerinden firmanızı arıyor. Herhangi bir web sitenizin olmaması, ya da site içeriğinde kullanıcıya hitap eden bilgilerin olmaması güven duymama, itibar kaybı gibi durumlara sebep olabilecektir. Bu sebeple görsel olarak kullanıcıyı etkileyen, ancak pek çok avantajı da bir arada sunan web sitelerinin tasarlanması gerekiyor.

Ankara Web Tasarım Nasıl Yapılıyor?

Ankara Web Tasarım firmamızın bir web sitesi ortaya koyabilmesi için öncelikli olarak bir projeye ihtiyacı vardır. Markaların, şahısların, firmaların vb. ürün projelerinin esas konusu olan bu siteler web tasarım uzmanları tarafından tasarlanmaktadır. Tasarlama işlemi öncesinde ise aslında web siteleri pek çok aşamadan geçmektedir;

  • Projelerin belirlenmesi
  • Kurumsal kimlik çalışmalarının yapılması
  • Grafik tasarım çalışmalarının yapılması
  • Web sayfalarının kodlanması
  • Web sitelerinin test sürüşlerinin yapılması
  • Web sitelerinin yayınlanması

Siteler aynı zamanda pek çok amaç etrafında da tasarlanabilmektedir. Kişisel blog sitelerinin yanı sıra sosyal medya siteleri, online satış siteleri, ticari ürün tasarım ve satış siteleri, kurumsal web sitleri gibi farklı konularda web siteleri inşa edilmektedir. Ticari dinamiklerin değiştiği, teknolojinin hızlı bir şekilde değiştiği ve çeşitli aktivitelerin kazanıldığı bu dönemde web tasarımı çalışmaları da büyük bir yol kat etmiştir.