Ankara Web Tasarım Firması

Ankara Web Tasarım Firması

Ankara Web Tasarım Firması

Ankara web tasarım firması olarak çokça hizmet veren şirketler mevcuttur. Peki, web tasarımı neden önemlidir? Ankara’da web tasarımı firması bulmak kolay mıdır ve nelere dikkat etmek gerekir?

Eğer bir web varlığınız yoksa markanızı beklemeye alıyorsunuz demektir. Markanızı internette arayan ve bulamayan müşteriler artık aktif olmadığınızı düşünebilir. Arayıp uygun olmayan bir şey bulurlarsa, şirketiniz veya ürününüzle pek ilgilenmediğiniz izlenimini edineceklerdir. Web tasarımınızı doğru yaparak web sitenizde başlayan her ilişkiyi iyi yapmanız oldukça önemlidir. Bu yüzden profesyonel olan kişilerden bu konuda destek almanız işlerinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Web Tasarım Farkı

Ankara web tasarım firması gibi diğer firmalarda da iyi web tasarımı öznel değildir. İllüstrasyon veya çıkartma tasarımı gibi birçok tasarım türü için, “iyi” olup olmadığı izleyicinin beğenisine bağlıdır. Web tasarımında “iyi” ve “kötü” arasındaki çizgi çok daha nettir. İyi tasarlanmış bir web sitesi, kullanıcıların tam olarak aradığı deneyimi yaratan bir web sitesi olarak ifade edilebilir.

Çalışan web tasarımı, dönüştüren web tasarımıdır. İnternet dilinde “dönüştürmek”, kullanıcıların belirli bir eylemi gerçekleştirmesini sağlamak anlamına gelir. Bir kullanıcı, web sitenizin kendisinden yapmasını istediği bir işlemi yaptığında, web siteniz dönüşüm gerçekleştirmiştir. Dönüşümler herhangi bir şey olabilir, örneğin bir haber bültenine kaydolma, satın alma, hesap oluşturma veya web sitesinde daha fazla içerik görüntüleme.

Etkili Web Tasarımı Neleri İçerir?

Ankara Web Tasarım Firması

Ankara Web Tasarım Firması

Ankara web tasarım firması ile görüşerek etkili web tasarım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Etkili web tasarımı, dönüşümleri artırmak için birkaç unsuru bir araya getirir. Bunlar şunları içerir:

  • Negatif alanın çekici kullanımı
  • Kullanıcı için net bir şekilde sunulan seçenekler (kullanıcı ne kadar az seçeneğe sahipse, bunalmış ve kafası karışmış olma olasılığı o kadar düşüktür)
  • Açık, net harekete geçirici mesajlar
  • Sınırlı dikkat dağıtıcılar ve iyi düşünülmüş bir kullanıcı yolu (örneğin, yalnızca sayfanın konusuyla %100 alakalı olan resimler ve metinler kullanmak, yalnızca istenen yöne işaret eden düğmelere ve vurgu ve çağrılar için yazı tipi varyasyonlarına sahip olmak)
  • Duyarlı tasarım (herhangi bir cihazın sorunsuz kullanılabilmesi için boyutu ve yönü kullanıcının ekranına otomatik olarak uyarlayan bir tasarım: telefon, tablet veya masaüstü tarayıcı).
  • Hiyerarşiye izin veren uygun boyutta yazı tipleri
  • Okuyucunuzun dikkatini çeken alakalı, yüksek kaliteli içerik ve görseller
  • Her sayfadaki metin ve resimler arasında bir denge (çok fazla metin bir ziyaretçiyi bunaltabilir, çok az metin de aynı derecede göz korkutucu olabilir)
×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim