Ankara Web Tasarım Ajansi

Ankara Web Tasarım Ajansı

Ankara Web Tasarım

Web Tasarım Ankara firması olarak bizler iyi bir web site tasarımı yaparken sade ve şık görsel uyumu ile birlikte etkileyici çalışmalar ortaya koyuyoruz. Web tasarımın temel bileşenleri ile birlikte daima kullanıcıya odaklanmaktayız. Web tasarımı aşamasında menü ve çeşitli araçlar, kullanıcıların web sitelerini nasıl inceledikleri nasıl aramalar yaptıkları dikkate alınarak oluşturulmaktadır. Web siteleri kurumsal firmaların veya şahısların çevrimiçi şubesi görevini görmektedir. İnternet Teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte insanların firmalara ulaşma süreci internet aracılığıyla gerçekleşmektedir. Öyle ki internet teknolojisinin gelişimi ile birlikte insanların birçok ihtiyaçlarında ya da bilgiye başvurma yönelimlerinde tercih ettikleri seçeneklerden biri olan internet siteleri hızla gelişme göstermiştir.

Web Tasarım Nedir?

 

Ankara Web Tasarım Ajansi

Ankara Web Tasarım Ajansi

Ankara web Tasarım Grafik tasarım işiyle yakından ilgili olan web tasarımı ile bağlantılı şekilde ele alınmaktadır. Ancak web tasarım Grafik tasarım dışında daha geniş bir alana sahiptir. Web tasarımı, tasarım fikirlerinin estetik yönde gerçekleştirilmesi ile bir amacı gerçekleştirmek için belirli ilkeler kapsamında yönlendirilen düzenlenerek aşamalardan geçen ve uygulamalarında tasarım yazılımına döküldüğü işleme denir. Bu süreç sonunda amacına uygun bir web sitesi ortaya çıkacaktır. Web tasarımı ile etkili bir web sitesi oluşturmak için web tarayıcıları yardımıyla internet sitelerine erişim sağlanmaktadır.

Web Tasarım Unsurları

Web Tasarım Ankara Tasarımın her alanında olduğu gibi web tasarımında da belli başlı faktörler vardır. Web sitelerinin nihai hedefi kullanıcıların ilk aradıkları bilgiye doğrudan ulaşmalarını sağlamaktır. Bu yüzden düzen önemli bir faktördür.

  • Renk seçimi kullanıcıya ve amaca bağlı değişkenlik gösterebilir.
  • Web tasarımı için simgeler, logolar ve grafikler tercih edilmelidir.
  • Fontlar, çeşitli yazı sitilleri ile web sitesinin kalitesini yükseltebilirsiniz.
  • İçerik, sitenin vereceği mesajı geliştirmek için görsel ve metin yolu ile geliştirilebilir. Kullanılacak her metin daima ilgili ve faydalı içerikler olmalıdır.
  • Web tasarım yapılırken menü ve diğer navigasyon araçları kullanıcıların web sitelerini nasıl inceledikleri ve yaptıkları arama kriterlerine göre tasarlanmalıdır.
  • Tasarımla ilgili mültimedya görüntüleri ve ses uyarıcıları kullanıcılar tarafından kolay ve hızlı bir şekilde anlaşılmasına yardımcı olur.
×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim