Adım Adım SEO Uzmanlığı

Adım Adım SEO Uzmanlığı

Adım Adım SEO Uzmanlığı

SEO uzmanları aslında büyük bir görevi üstlenmektedir. Google gibi arama motorlarına dost olan web sitelerin inşa edilmesi süreci zor ve meşakkatli bir süreçtir. Bunun için SEO uzmanına büyük görev düşmektedir.

  1. Arama motorları ile tanışma

Dünya çapında kullanılan pek çok arama motoru bulunmaktadır. Bunlar içinde en çok kullanılmakta olanlardan bir tanesi de Google’dır. Ülkemizde faaliyet gösteren ve bir sitesine sahip olan işletmeler tarafından Google’da ilk sıraya çıkmak en büyük hayallerden bir tanesidir. Çalışma prensibinin ve işleyişin ne olduğunun bilinmesi önemlidir.

  1. Yeniliklerin takip edilmesi

 SEO uzmanları tarafından yeniliklerin takip edilmesi gerekir. Google tarafından algoritmalar sürekli olarak güncellendiğinden dolayı sıralama faktörleri de değişebilmektedir. Bu konuda araştırmaların günlük olarak yapılması gerekir. SEO sektöründe var olan yardımlaşma forumları ve medya grupları takip edilerek de yeniliklerde haberdar olunabilir.

  1. Raporlama çalışmaları ve teknik beceri
Adım Adım SEO Uzmanlığı

Adım Adım SEO Uzmanlığı

SEO uzmanları bir yazılım dili bilmiyor olsa da konuya hâkim olmaları gerekir. Bir yazılımda ne nasıl yapılır bilinmek yazılımcıların da doğru yönlendirilmesi için önem arz etmektedir. Bu amaçla atılan adımların raporlanması sağlanmalıdır. SEO’da hataların tespit edilmesi, trafik analizlerinin yapılması, Google raporlarının ortaya konması en önemli detaylardan bir tanesi olacaktır.

  1. SEO’ya dair araçların kullanılması

SEO araçları vasıtası ile çeşitli analizlerin yapılması da mümkündür. Link analizleri, sayfa hızlarının kontrol altına alınması, teknik kontrollerin yapılması gibi pek çok detay bu sayede sağlanmaktadır. SEO için kullanılabilecek olan araçlar Google Analtyics, Page Speed Insights, Google Search Console vb. dir.

  1. Deneyim kazanma

Bir sonraki aşama deneyim kazanma aşamasıdır. Bir web sitesi oluşturarak uygulamalı olarak deneyim kazanabilirsiniz. İnternet ortamından elde edeceğiniz bilgilerin yanı sıra gerçek vakalarda var olmanız daha yol gösterici olacaktır.

  1. Katılımcı olmak

SEO ile ilgili yapılan tüm etkinliklere katılmak fikir sahibi olmanız açısından önem taşımaktadır. Etkinlikler sektörde faaliyet gösteren kişiler ile tanışmanızı sağlar ve yeni iş bağlantıları elde etmenize olanak tanır. İşinizde çok iyi olsanız da pek çok problem ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu bağlantılarınız sayesinde sizlere gönüllü destek verilebilecek dostlar kazanabilirsiniz.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim