10 Maddede Uzman SEO Ne İş Yapar?

10 Maddede Uzman SEO Ne İş Yapar?

10 Maddede Uzman SEO Ne İş Yapar?

Arama motoru optimizasyonu yapan uzman seo pek çok göreve sahiptir. Kendisine düşen görevleri yerine getirmesi gereken seo uzmanları aynı zamanda bir web sitesinin kaderinin belirlenmesini sağlayan kişilerdir.

Anahtar kelime analizlerinin yapılması

SEO çalışmalarında şüphesiz en önemli adım anahtar kelimelerin analiz edilmesidir. Yapılacak analizler sonucunda elde edilen kelimeler site içinde kullanılacaktır. İçerikler bu doğrultuda hazırlanacaktır. Anahtar kelime analizlerinin yapılabilmesi için kullanılan pek çok ücretsiz uygulama bulunmaktadır.

Link alışverişlerinin yapılması

SEO için yine çok önemli olan bir detay linkleme olarak karşımız çıkıyor. Backlink kaynakları takip edilmeli ve bu kaynaklar üzerinden link alışverişi yapılmalıdır.

Analizlerin yapılması

uzman seo tarafından yapılan çalışmalardan bir diğeri de analizlerin yapılması olacaktır. Pazar analizi yapılarak rakipler belirlenmektedir.

Kaliteli içeriklerin hazırlanması

SEO çalışmalarında kaliteli ve özgün içerik aslında her şeydir. İçeriklerin çok uzun ya da çok kısa olmaması, anahtar kelimelerin metin içerisine kusursuz bir şekilde yerleştirilmesi önemlidir. Arama motorlarında yükselebilmek ve hedef kitleyi artırmak için içeriklere önem verilmelidir. Sitenizi ziyaret eden bir kullanıcı aradığı kelime ile içeriğinizi alakalı bulmalıdır.

Optimizasyon yapılması

Çalışılan işletmelerin hem de markaların web sitelerinin uzmanlar tarafından optimize edilmesi gerekmektedir.

Algoritma güncellemelerinin yapılması

SEO çalışmaları algoritmalar doğrultusunda yapılmaktadır. SEO verilerinin doğru bir şekilde yönetilmesi için Google tarafından sürekli olarak yapılan güncellemelerin takibi gerekmektedir.

Kodlama Hatalarının Giderilmesi

SEO’da yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de kodlama hataları olmaktadır. uzman seo tarafından bu hatalar düzeltilmelidir.

Mobil SEO Yapılması

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık internete sadece masaüstü bilgisayarlardan bağlanılmıyor. Bu gün SEO çalışmaları mobil cihazlara yönelik olarak da yapılmaktadır. Tablet ya da cep telefonlarında web sitelerinin düzgün bir şekilde ölçekleniyor olması gerekir.

İçerik optimizasyonu

Web sitesi için bir içerik hazırlandıktan sonra artık iş bitmiş değildir. Zamanın değişen koşullarına uygun olarak bu içeriklerin güncellenmesi gerekmektedir.

Takip ve Raporlama

uzman seo tarafından yapılan diğer bir işlem ise takiplerin yapılması ve raporların oluşturulmasıdır. Somut olarak çalışmaların karşılığı raporlarda görülebilmektedir.

×

Namlı Medya

× Whatsapp İletişim